Fevralın 4-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində gənc ifaçı, beynəlxalq müsabiqələr laureatı Cavidan Babazadənin solo konserti keçirilib.
2 Fevral – Gənclər Gününə həsr olunmuş konsert proqramı Əməkdar artist, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru İlham Nəzərovun rəhbərliyi ilə hazırlanıb. Konsert proqramı fortepianoda Azərbaycan Milli Konservatoriyasının baş müəllimi Svetlana Əhmədova tərəfindən müşayiət olunub. Proqrama, həmçinin Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının IV kurs tələbəsi, beynəlxalq müsabiqələr laureatı Nuray İsmayılova da qatılıb.
Azərbaycan, rus və Qərbi Avropa bəstəkarlarının əsərlərinin səsləndirildiyi konsert gənc ifaçıların peşəkar səhnə təcrübəsinin artırılması, klassik musiqinin təbliği və muzey məkanında canlı musiqi ənənəsinin davam etdirilməsi baxımından dinləyicilər tərəfindən maraqla qarşılanıb.

4 февраля в Азербайджанском национальном музее искусств в рамках проекта «Музыка в музее» состоялся сольный концерт молодого исполнителя, лауреата международных конкурсов Джавидана Бабазаде.
Концертная программа, посвящённая 2 февраля — Дню молодёжи, была подготовлена под руководством заслуженного артиста, доктора философии по искусствоведению Ильхама Назарова. Концерт сопровождала на фортепиано старший преподаватель Азербайджанской национальной консерватории Светлана Ахмедова. В программе также приняла участие студентка IV курса Бакинской музыкальной академии имени Узеира Гаджибейли, лауреат международных конкурсов Нурай Исмаилова.
В концерте прозвучали произведения азербайджанских, русских и западноевропейских композиторов. Мероприятие вызвало большой интерес у слушателей, способствуя профессиональному сценическому развитию молодых исполнителей, популяризации классической музыки и продолжению традиции живого музыкального исполнения в музейном пространстве.