Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində  “Çağırış- zaman və məkan boşluğunda itmiş simvollar” adlı sərgi çərçivəsində Əməkdar rəssam, Naxçıvan Rəssamlar Birliynin sədri, millət vəkili Ülviyyə Həmzəyeva ilə tələbələrin  görüşü  baş tutub.
Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində  “Çağırış- zaman və məkan boşluğunda itmiş simvollar” adlı sərgi çərçivəsində Əməkdar rəssam, Naxçıvan Rəssamlar Birliynin sədri, millət vəkili Ülviyyə Həmzəyeva ilə tələbələrin  görüşü  baş tutub. Tədbir  rəssamın əsərləri nümayiş olunan  sərgi zalında keçirilib. Ülviyyə Həmzəyeva görüş iştirakçılarına  qrafik əsərləri, əsas ilham mənbələri, yaradıcılıq axtarışları və öz sənət yolunda qarşılaşdığı  maraqlı məqamlar haqqında danışıb.
Rəssam gənc nəslin nümayəndələrinə dəyərli məsləhətlər verib və milli mədəni irsimizin qorunub saxlanılması, təbliğinin vacibliyini,  eləcə də vətənpərvərliyin  önəmini qeyd edib. Tələbələr rəssamın sənətə fərqli yanaşmasına, özünəməxsusuluğuna xüsusi maraq göstərərək ona öz suallarını ünvanlayıblar. Səmimi şəraitdə keçən maraqlı tədbirin sonunda Ülviyyə Həmzəyeva gənclərə uğurlar arzulayıb və onlarla xatirə şəkli çəkdirib.

As part of the exhibition "The Call – Lost Symbols in Time and Space" at the Azerbaijan National Museum of Art, a meeting was held between students and Honored Artist, Chairperson of the Nakhchivan Artists' Union, and Member of Parliament Ulviya Hamzayeva.
As part of the exhibition "The Call – Lost Symbols in Time and Space" at the Azerbaijan National Museum of Art, a meeting was held between students and Honored Artist, Chairperson of the Nakhchivan Artists' Union, and Member of Parliament Ulviya Hamzayeva. The event took place in the exhibition hall, where the artist’s works were displayed. Ulviya Hamzayeva spoke to the participants about her graphic artworks, main sources of inspiration, creative explorations, and intriguing moments she encountered throughout her artistic journey.
She offered valuable advice to the younger generation, emphasizing the importance of preserving and promoting national cultural heritage, as well as the significance of  patriotism. The students showed great interest in her distinctive artistic approach and asked her numerous questions. At the end of the engaging event, held in a warm and friendly atmosphere, Ulviya Hamzayeva wished the young attendees success and took commemorative photos with them.