Mayın 3-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində Beynəlxalq Muzeylər Şurasının (ICOM) nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Görüşdə ICOM-un vitse-prezidenti Nasir Aldarmaki, ICOM-un Nepal nümayəndəliyinin sədri Rameş Prasad Duvadi və digər xarici və yerli ICOM üzvləri iştirak ediblər.
Muzeyi ekskursiya çərçivəsində qonaqlar “Azərbaycan incəsənət xəzinəsi”, “1920-1980-ci illər Azərbaycan rəngkarlığı və qrafikası”, eləcə də Qərbi Avropa, rus və Şərq ölkələri incəsənətinə aid eksponatların nümayiş edildiyi ekspozisiyalarla tanış olublar.
Görüş çərçivəsində muzeylərarası əlaqələrin inkişafı, mədəni irsin qorunması və təbliği sahəsində əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.

3 мая в Азербайджанском национальном музее искусств состоялась встреча с представителями Международного совета музеев (ICOM).
На встрече приняли участие вице-президент ICOM Насир Алдармаки, председатель представительства ICOM в Непале Рамеш Прасад Дувади, а также другие зарубежные и местные члены ICOM.
В рамках экскурсии по музею гости ознакомились с экспозициями «Сокровищница азербайджанского искусства», «Азербайджанская живопись и графика 1920–1980-х годов», а также с экспонатами западноевропейского, русского и восточного искусства.
В ходе встречи были обсуждены возможности сотрудничества в области развития межмузейных связей, сохранения и популяризации культурного наследия.