23-25 aprel 2025-ci il tarixlərində Çin Xalq Respublikasının Hangzhou şəhərində UNESCO Muzeylər üzrə Ali Səviyyəli Forumunun Üçüncü Buraxılışı keçirilib. Beynəlxalq tədbirdə ölkəmizi Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Şirin Məlikova təmsil edib.
23-25 aprel 2025-ci il tarixlərində Çin Xalq Respublikasının Hangzhou şəhərində UNESCO Muzeylər üzrə Ali Səviyyəli Forumunun Üçüncü Buraxılışı keçirilib. Beynəlxalq tədbirdə ölkəmizi Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Şirin Məlikova təmsil edib. Muzey direktorları, mədəniyyət və təhsil mütəxəssisləri, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri, rəqəmsal texnologiya üzrə ekspertləri bir araya gətirən qlobal forumda muzeylərin müasir cəmiyyətlərdəki rolu, beynəlxalq əməkdaşlığın gücləndirilməsi və muzey fəaliyyətində yeni texnologiyaların tətbiqi kimi mühüm mövzular müzakirə olunub.

From April 23 to 25, 2025, the Third Edition of the UNESCO High-Level Forum on Museums was held in Hangzhou, People's Republic of China. Azerbaijan was represented at this international event by Shirin Malikova, Director of the Azerbaijan National Museum of Art, PhD in Art History and Associate Professor.
The global forum brought together museum directors, culture and education specialists, representatives of international organizations, and digital technology experts to discuss key topics such as the role of museums in contemporary societies, the strengthening of international cooperation, and the implementation of new technologies in museum practices.