23-25 aprel 2025-ci il tarixlərində Çin Xalq Respublikasının Hangzhou şəhərində UNESCO Muzeylər üzrə Ali Səviyyəli Forumunun Üçüncü Buraxılışı keçirilib. Beynəlxalq tədbirdə ölkəmizi Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Şirin Məlikova təmsil edib.
23-25 aprel 2025-ci il tarixlərində Çin Xalq Respublikasının Hangzhou şəhərində UNESCO Muzeylər üzrə Ali Səviyyəli Forumunun Üçüncü Buraxılışı keçirilib. Beynəlxalq tədbirdə ölkəmizi Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Şirin Məlikova təmsil edib. Muzey direktorları, mədəniyyət və təhsil mütəxəssisləri, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri, rəqəmsal texnologiya üzrə ekspertləri bir araya gətirən qlobal forumda muzeylərin müasir cəmiyyətlərdəki rolu, beynəlxalq əməkdaşlığın gücləndirilməsi və muzey fəaliyyətində yeni texnologiyaların tətbiqi kimi mühüm mövzular müzakirə olunub.

С 23 по 25 апреля 2025 года в городе Ханчжоу Китайской Народной Республики состоялся Третий выпуск Высокоуровневого форума ЮНЕСКО по вопросам музеев. На этом международном мероприятии нашу страну представила директор Национального музея искусств Азербайджана, кандидат искусствоведения, доцент Ширин Меликова.
Глобальный форум, объединивший директоров музеев, специалистов в области культуры и образования, представителей международных организаций и экспертов по цифровым технологиям, стал площадкой для обсуждения таких важных тем, как роль музеев в современном обществе, укрепление международного сотрудничества и внедрение новых технологий в музейную деятельность.