Mayın 15-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində 18 May - Beynəlxalq Muzeylər Gününə həsr olunmuş tədbirlər çərçivəsndə “Mədəni turizmin inkişafında muzeylərin rolu” adlı mühazirə keçirilib.
Mayın 15-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində 18 May - Beynəlxalq Muzeylər Gününə həsr olunmuş tədbirlər çərçivəsndə “Mədəni turizmin inkişafında muzeylərin rolu” adlı mühazirə keçirilib. AMİM-nin direktor müavini Araz Osmanovun təqdimatında baş tutan mühazirədə Azərbaycan və dünya muzeylərinin turizm sahəsindəki əhəmiyyətli rolundan, turizmin növlərindən, muzeylərin mədəni və tarixi irsi qoruyaraq onu cəlbedici şəkildə təqdim etməsinin önəmindən ətraflı bəhs edilib. Mühazirə dinləyicilər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.

On May 15, within the framework of events dedicated to International Museum Day (May 18), a lecture titled “The Role of Museums in the Development of Cultural Tourism” was held at the Azerbaijan National Museum of Art.
Presented by the museum’s deputy director, Araz Osmanov, the lecture provided detailed insights into the significant role of Azerbaijani and international museums in the field of tourism, the various types of tourism, and the importance of preserving and attractively presenting cultural and historical heritage through museums.