İyunun 25-də Əməkdar rəssam, ali dərəcəli bərpaçı, AMİM-nin Elmi-bərpa şöbəsinin müdiri Natiq Səfərovun 65 illik yubileyinə həsr olunmuş "Bərpa: Keçmişə ehtiram, gələcəyə miras" adlı sərgi çərçivəsində sənətkarla görüş və ustad dərsi keçirilib.
Natiq Səfərov görüş iştirakçılarına sərgilənən muzey eksponatlarının bərpa prosesi ilə bağlı geniş məlumatlar verib və yaddaqalan məqamları onlarla paylaşıb.
Qonaqlar bərpa sənətinin ehtiva etdiyi incəliklər, restavrasiya zamanı müxtəlif sənət növlərinə spesifik yanaşmalar haqqında çoxsaylı bilgilər əldə ediblər.
Sonda auditoriyanın sualları cavablandırılıb və görüş qonaqların səmimi təşəkkürləri, gur alqışları ilə başa çatıb.

On June 25, within the framework of the exhibition "Restoration: Respect for the Past, Legacy for the Future", dedicated to the 65th anniversary of Honored Artist, top-level restorer, and Head of the Scientific-Restoration Department of the Azerbaijan National Museum of Art, Natiq Safarov, a meeting and master class with the artist took place.
Natiq Safarov provided the participants with detailed information about the restoration process of museum exhibits and shared memorable moments from his professional experience.
Guests gained valuable insights into the intricacies of the restoration craft and the specific approaches applied to different types of art during restoration.
At the end of the event, questions from the audience were answered, and the meeting concluded with heartfelt gratitude and enthusiastic applause from the guests.