İyunun 25-də Əməkdar rəssam, ali dərəcəli bərpaçı, AMİM-nin Elmi-bərpa şöbəsinin müdiri Natiq Səfərovun 65 illik yubileyinə həsr olunmuş "Bərpa: Keçmişə ehtiram, gələcəyə miras" adlı sərgi çərçivəsində sənətkarla görüş və ustad dərsi keçirilib.
Natiq Səfərov görüş iştirakçılarına sərgilənən muzey eksponatlarının bərpa prosesi ilə bağlı geniş məlumatlar verib və yaddaqalan məqamları onlarla paylaşıb.
Qonaqlar bərpa sənətinin ehtiva etdiyi incəliklər, restavrasiya zamanı müxtəlif sənət növlərinə spesifik yanaşmalar haqqında çoxsaylı bilgilər əldə ediblər.
Sonda auditoriyanın sualları cavablandırılıb və görüş qonaqların səmimi təşəkkürləri, gur alqışları ilə başa çatıb.

25 июня в рамках выставки «Реставрация: уважение к прошлому, наследие для будущего», посвящённой 65-летнему юбилею Заслуженного художника, реставратора высшей категории, заведующего Научно-реставрационным отделом Национального музея искусств Азербайджана Натига Сафарова, состоялась встреча с мастером и мастер-класс.
Натиг Сафаров подробно рассказал участникам встречи о процессе реставрации музейных экспонатов и поделился запоминающимися моментами своей профессиональной деятельности.
Гости получили обширные знания о тонкостях реставрационного искусства и специфическом подходе к различным видам искусства в процессе реставрации.
В завершение встречи были даны ответы на вопросы из зала, и мероприятие завершилось искренними словами благодарности и бурными аплодисментами.