Noyabrın 29-da Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə teatr” layihəsi çərçivəsində Bakı Uşaq və Gənclər Teatrı nəzdində fəaliyyət göstərən “Günay” teatr-studiyasının “Qarabağ bizimdir! Qarabağ Azərbaycandır!” adlı tamaşası nümayiş olunub.
Larisa Viktorovna Tarasovanın quruluş verdiyi tamaşa Bakının müxtəlif ümumtəhsil məktəblərinin şagirdlərinin və gənc aktyorların iştirakı ilə həyata keçirilib.
Vətənpərvərlik mövzusunu əks etdirən tamaşada gənc aktyorlar tərəfindən 44 günlük Zəfər savaşımız, Qarabağın tarixi, mədəni irsi və Azərbaycanın ayrılmaz bir parçası kimi əhəmiyyəti canlandırılıb.

29 ноября в Азербайджанском национальном музее искусства в рамках проекта «Театр в музее» был показан спектакль «Карабах наш! Карабах — это Азербайджан!» театральной студии «Гюнай», действующей при Бакинском детско-юношеском театре.
Постановка, осуществлённая Ларисой Викторовной Тарасовой, была реализована при участии учащихся различных общеобразовательных школ города Баку и молодых актёров.
В спектакле, посвящённом теме патриотизма, молодыми актёрами были художественно воплощены 44-дневная Отечественная война, история Карабаха, его культурное наследие и значение как неотъемлемой части Азербайджана.