Mayın 5-də Səudiyyə Ərəbistanı Kral Əbdüləziz Fondunun nümayəndə heyəti Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyini ziyarət edib.
Qonaqlara ekskursiya çərçivəsində “Azərbaycan incəsənət xəzinəsi”, “1920–1980-ci illər Azərbaycan rəngkarlığı və qrafikası”, eləcə də Qərbi Avropa, rus və Şərq ölkələri incəsənətinə aid əsərlərin nümayiş olunduğu daimi ekspozisiyalar haqqında geniş məlumat verilib.
Nümayəndə heyəti, həmçinin Xalq rəssamı Cahangir Rüstəmovun 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Sənət yolunun izləri: Cahangir Rüstəmovun yaradıcılıq dünyası” adlı sərgi ilə də tanış olublar.

On May 5, a delegation from the King Abdulaziz Foundation of Saudi Arabia visited the Azerbaijan National Museum of Art.
As part of the tour, the guests were provided with detailed information about the permanent exhibitions “Treasury of Azerbaijani Art,” “Azerbaijani Painting and Graphics of the 1920s–1980s,” as well as works of Western European, Russian, and Eastern art.
The delegation also explored the exhibition “Traces an Artistic Path: The Creative World of Jahangir Rustamov,” dedicated to the 100th anniversary of the People’s Artist Jahangir Rustamov.