10 aprel 2026-cı il tarixində Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində Litva Respublikasının Baş naziri İnqa Ruqinienənin ölkəmizə rəsmi səfəri çərçivəsində konsert proqramı təşkil olunub.
Konsertdə Baş nazirin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin üzvləri, Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimli, Azərbaycanın Litvadakı və Litvanın Azərbaycandakı səfirləri, millət vəkilləri, eləcə də digər rəsmi qonaqlar iştirak ediblər.
Tədbir XIX əsrin nadir memarlıq nümunələrindən biri olan De Bur sarayında baş tutub.
Konsert proqramında Azərbaycan Milli Konservatoriyasının tələbə xoru (bədii rəhbər – Əməkdar müəllim Təranə Yusifova) və Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin şagirdlərinin ifasında Litva və Azərbaycan bəstəkarlarının əsərləri səsləndirilib.
Gənc musiqiçilərin çıxışları nümayəndə heyəti və rəsmi qonaqlar tərəfindən böyük maraq və alqışlarla qarşılanıb.

On April 10, 2026, a concert program was organized at the Azerbaijan National Museum of Art as part of the official visit of the Prime Minister of the Republic of Lithuania, Inga Ruginiene, to Azerbaijan.
The event was attended by members of the delegation led by the Prime Minister, the Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan Adil Karimli, the ambassadors of Azerbaijan to Lithuania and Lithuania to Azerbaijan, members of parliament, as well as other official guests.
The event took place at the De Bur Palace, one of the rare architectural monuments of the 19th century.
The concert program featured works by Lithuanian and Azerbaijani composers performed by the student choir of the Azerbaijan National Conservatory (artistic director — Honored Teacher Tarana Yusifova) and students of the Bulbul Secondary Specialized Music School.
The performances of the young musicians were met with great interest and applause by the delegation members and official guests.