ASAN Könüllüləri Gənclər Təşkilatı İctimai Birliyinin “Çevik Gənclik Ayı” layihəsi çərçivəsində gənclər Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyini ziyarət ediblər.
Ekskursiya çərçivəsində onlara muzeyin tarixi, yerləşdiyi XIX əsrə aid tarixi binalar haqqında ətraflı məlumat verilib. Azərbaycan və dünya incəsənətinə aid unikal əsərlərin nümayiş olunduğu daimi ekspozisiyalar, həmçinin muzeydə davam edən sərgilərlə tanışlıq gənclərdə böyük maraq və xoş təəssürat oyadıb.

As part of the "Agile Youth Month" project organized by the "ASAN Volunteers Youth Organization" Public Union, a group of young people visited the Azerbaijan National Museum of Art.
During the excursion, they were provided with detailed information about the history of the museum and the 19th-century historical buildings that house it. Exploring the permanent exhibitions featuring unique masterpieces of Azerbaijani and world art, as well as the ongoing exhibitions at the museum, sparked great interest and left a lasting positive impression on the participants.