Fevralın 11-də Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin 2025-ci ildəki fəaliyyətinə dair genişləndirilmiş kollegiya iclası keçirilib.
Azərbaycan Dövlət Milli Gənc Tamaşaçılar Teatrında baş tutan iclasda mədəniyyət naziri Adil Kərimli, kollegiyanın üzvləri, Milli Məclisin Mədəniyyət komitəsinin sədri Polad Bülbüloğlu, komitənin üzvləri, müvafiq ali təhsil ocaqlarının, yaradıcılıq təşkilatlarının rəhbər və nümayəndələri, tanınmış mədəniyyət xadimləri, nazirliyin tabe qurumlarının rəhbərləri iştirak ediblər.
Muzey və sərgi müəssisələrinin 2025-ci ilə dair hesabat sessiyasında Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi, Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi, Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyi, Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi, Qobustan Milli Tarix-Bədii Qoruğu və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının fəaliyyəti ilə bağlı məruzələr təqdim olunub.

11 февраля состоялось расширенное заседание коллегии Министерства культуры Азербайджанской Республики, посвященное итогам деятельности за 2025 год.
В заседании, прошедшем в Азербайджанском государственном национальном театре юного зрителя, приняли участие министр культуры Адиль Керимли, члены коллегии, председатель комитета Милли Меджлиса по культуре Полад Бюльбюльоглу, члены комитета, руководители и представители профильных высших учебных заведений и творческих организаций, известные деятели культуры, а также руководители подведомственных учреждений министерства.
В ходе отчетной сессии по деятельности музейных и выставочных учреждений за 2025 год были представлены доклады о деятельности Национального музея истории Азербайджана, Азербайджанского национального музея ковра, Национального музея азербайджанской литературы имени Низами Гянджеви, Азербайджанского национального музея искусств, Гобустанского национального историко-художественного заповедника и Азербайджанской государственной художественной галереи.