Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi 2025-ci il ərzindəki uğurlu fəaliyyətinə görə Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən “İlin Muzeyi” mükafatına layiq görülüb.
Muzey cari ildə reallaşdırdığı çoxsaylı sərgi layihələri və yüksək ziyarətçi göstəriciləri ilə Nazirliyin tabeliyində fəaliyyət göstərən muzeylər arasında öncül mövqedə qərarlaşıb.
Milli irsimizin qorunması, tədqiqi və beynəlxalq miqyasda tanıdılması istiqamətində həyata keçirilən ardıcıl və məqsədyönlü fəaliyyətin bu cür yüksək qiymətləndirilməsi Muzey kollektivi üçün böyük qürur və məsuliyyətdir.

Азербайджанский национальный музей искусства был удостоен награды «Музей года» Министерством культуры Азербайджанской Республики за успешную деятельность в 2025 году.
В течение года музей занял лидирующие позиции среди музеев, находящихся в подчинении Министерства, благодаря реализации многочисленных выставочных проектов и высоким показателям посещаемости.
Такое высокое признание последовательной и целенаправленной деятельности по сохранению, исследованию и международному продвижению национального культурного наследия является для коллектива музея источником большой гордости и ответственности.