Dekabrın 10-da Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə teatr” layihəsi çərçivəsində Bakı Uşaq və Gənclər Teatrı nəzdində fəaliyyət göstərən “Günay” teatr-studiyasının “Arşın mal alan” adlı tamaşası nümayiş olunub.
Üzeyir Hacıbəylinin unudulmaz əsəri olan bu tamaşada Azərbaycan klassik musiqili komediyasının əsas motivləri canlandırılandırılıb.
Larisa Viktorovna Tarusovanın quruluşu verdiyi tamaşa Bakının müxtəlif ümumtəhsil məktəblərinin şagirdlərinin və gənc aktyorların iştirakı ilə həyata keçirilib.

10 декабря в Азербайджанском национальном музее искусства в рамках проекта «Театр в музее» состоялся показ спектакля «Аршин мал-алан» театральной студии «Гюнай», действующей при Бакинском детском и молодёжном театре.
В постановке, основанной на бессмертном произведении Узеира Гаджибекова, были представлены основные мотивы классической азербайджанской музыкальной комедии.
Режиссёр спектакля — Лариса Викторовна Тарусова. В представлении приняли участие учащиеся различных школ Баку и молодые актёры.