Noyabrın 13-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Sosial Xidmətlər Agentliyi, Mədəniyyət Nazirliyi və Milli İncəsənət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Zəfərin səsi- qələbənin nəğməsi” adlı tədbir keçirilib.
44 günlük Vətən müharibəsində qazanılmış şanlı Zəfərə həsr olunmuş tədbirdə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müşaviri Vüsal Hətəmov çıxış edib.
Tədbirin bədii hissəsində Sosial Xidmətlər Agentliyinin Sosial Xidmət Mərkəzlərinin “Parla” inklüziv-mədəni kollektivinin üzvləri “Qarabağ Azərbaycandır!”, “Zəfər bayramı”, “Sən qalibsən, Azərbaycan!” kimi vətənpərvərlik ruhlu şeirlər, mahnılar və rəqslərlə çıxış ediblər.
Bədii qiraət, Piano ifaları və milli rəqslər tədbirə xüsusi rəng qatıb.
Daha sonra “Uşaq Hüquqları Aylığı” Çərçivəsində: “Uşaq hüquqlarının qorunması: Bu gün və sabah” adlı mühazirə, tematik ekskursiya və ustad dərsi keçirilib.

On November 13, an event titled “Sound of Victory – Song of Triumph” was held at the Azerbaijan National Museum of Art. The event was jointly organized by the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, the Social Services Agency, the Ministry of Culture, and the National Museum of Art.
At the event dedicated to the glorious Victory achieved in the 44-day Patriotic War, Vusal Hatamov, Advisor to the Chairman of the Board of the Social Services Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, delivered a speech.
During the artistic part of the program, members of the inclusive cultural collective “Parla” of the Social Service Centers of the Social Services Agency performed patriotic poems, songs, and dances such as “Karabakh is Azerbaijan!”, “Victory Holiday,” and “You Are Victorious, Azerbaijan!”
Artistic recitations, piano performances, and national dances added special color to the event.
Afterwards, as part of the “Child Rights Month,” a lecture titled “Protection of Children’s Rights: Today and Tomorrow,” as well as a thematic tour and a master class, were held.