Noyabrın 13-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Sosial Xidmətlər Agentliyi, Mədəniyyət Nazirliyi və Milli İncəsənət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Zəfərin səsi- qələbənin nəğməsi” adlı tədbir keçirilib.
44 günlük Vətən müharibəsində qazanılmış şanlı Zəfərə həsr olunmuş tədbirdə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müşaviri Vüsal Hətəmov çıxış edib.
Tədbirin bədii hissəsində Sosial Xidmətlər Agentliyinin Sosial Xidmət Mərkəzlərinin “Parla” inklüziv-mədəni kollektivinin üzvləri “Qarabağ Azərbaycandır!”, “Zəfər bayramı”, “Sən qalibsən, Azərbaycan!” kimi vətənpərvərlik ruhlu şeirlər, mahnılar və rəqslərlə çıxış ediblər.
Bədii qiraət, Piano ifaları və milli rəqslər tədbirə xüsusi rəng qatıb.
Daha sonra “Uşaq Hüquqları Aylığı” Çərçivəsində: “Uşaq hüquqlarının qorunması: Bu gün və sabah” adlı mühazirə, tematik ekskursiya və ustad dərsi keçirilib.

13 ноября в Азербайджанском национальном музее искусств состоялось мероприятие под названием «Голос Победы — Песнь триумфа». Мероприятие было организовано при совместном участии Министерства труда и социальной защиты населения, Агентства социальных служб, Министерства культуры и Национального музея искусств.
На мероприятии, посвящённом славной Победе, одержанной в 44-дневной Отечественной войне, выступил советник председателя Правления Агентства социальных служб при Министерстве труда и социальной защиты населения Вюсал Хатамов.
В художественной части программы участники инклюзивно-культурного коллектива «Parla» Центра социальных служб Агентства социальных служб исполнили проникнутые патриотизмом стихи, песни и танцы, такие как «Карабах — это Азербайджан!», «Праздник Победы», «Ты победил, Азербайджан!»
Художественная декламация, выступления на фортепиано и национальные танцы придали мероприятию особую атмосферу.
Затем в рамках «Месяца прав ребёнка» состоялись лекция «Защита прав детей: сегодня и завтра», тематическая экскурсия и мастер-класс.