8–11 oktyabr 2025-ci il tarixlərində Qırğızıstan Respublikasının Bişkek şəhərində Qırğızıstan Milli Tarix Muzeyinin 100 illiyinə həsr olunmuş“Yaddaş institutları, kitab və mütaliə informasiya cəmiyyətində” adlı IV Beynəlxalq Konfrans keçirilib.
Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin kütləvi işlər üzrə direktor müavini Nəzirin Şirinova konfransda iştirak edərək “Muzey auditoriyasının formalaşdırılması və şaxələndirilməsinə dair aktual yanaşmalar. Muzeyə ziyarətçiləri cəlb etməyin yolu kimi sosial və təhsil innovasiyaları” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. Onun çıxışı iştirakçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb və sonda məruzə ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

From October 8 to 11, 2025, the 4th International Conference titled “Institutions of Memory, Book and Reading in the Information Society” was held in Bishkek, Kyrgyzstan Republic, dedicated to the 100th anniversary of the National Museum of History of Kyrgyzstan.
Nazirin Shirinova, Deputy Director for Public Engagement at the Azerbaijan National Museum of Art, participated in the conference and delivered a presentation titled “Current Approaches to the Formation and Diversification of the Museum Audience: Social and Educational Innovations as a Way to Attract Visitors to the Museum.” Her presentation aroused great interest among the participants, and a discussion followed afterward.