16-18 may 2025-ci il tarixlərində Hindistanın Caypur şəhərində ICOM-un Muzeylər və İncəsənət Kolleksiyaları üzrə Beynəlxalq Komitəsi -ICFA-nın "Hindistanda təsviri incəsənətin anlamı" mövzusunda İllik Konfransı keçirilib.
16-18 may 2025-ci il tarixlərində Hindistanın Caypur şəhərində ICOM-un Muzeylər və İncəsənət Kolleksiyaları üzrə Beynəlxalq Komitəsi -ICFA-nın "Hindistanda təsviri incəsənətin anlamı" mövzusunda İllik Konfransı keçirilib. Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin Tikmə bölməsinin müdiri Könül Zeynalova konfransa onlayn formatda qatılaraq "Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin tikmə kolleksiyası" adlı məruzə ilə çıxış edib. Təqdim olunan məruzədə fondun zəngin kolleksiyasında qorunan milli və dünya, o cümlədən hind incəsənətinə aid nəfis bədii tikmə nümunələri haqqında məlumat verilib.

From May 16 to 18, 2025, the Annual Conference of ICOM’s International Committee for Museums and Collections of Fine Arts (ICFA) was held in Jaipur, India, under the theme “The Meaning of Visual Art in India.”
Könül Zeynalova, Head of the Embroidery Department of the Azerbaijan National Museum of Art, participated in the conference online and delivered a presentation titled “The Embroidery Collection of the Azerbaijan National Museum of Art.”