16-18 may 2025-ci il tarixlərində Hindistanın Caypur şəhərində ICOM-un Muzeylər və İncəsənət Kolleksiyaları üzrə Beynəlxalq Komitəsi -ICFA-nın "Hindistanda təsviri incəsənətin anlamı" mövzusunda İllik Konfransı keçirilib.
16-18 may 2025-ci il tarixlərində Hindistanın Caypur şəhərində ICOM-un Muzeylər və İncəsənət Kolleksiyaları üzrə Beynəlxalq Komitəsi -ICFA-nın "Hindistanda təsviri incəsənətin anlamı" mövzusunda İllik Konfransı keçirilib. Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin Tikmə bölməsinin müdiri Könül Zeynalova konfransa onlayn formatda qatılaraq "Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin tikmə kolleksiyası" adlı məruzə ilə çıxış edib. Təqdim olunan məruzədə fondun zəngin kolleksiyasında qorunan milli və dünya, o cümlədən hind incəsənətinə aid nəfis bədii tikmə nümunələri haqqında məlumat verilib.

16–18 мая 2025 года в городе Джайпур (Индия) состоялась Ежегодная конференция Международного комитета ИКОМ по музеям и художественным коллекциям (ICFA) на тему «Значение изобразительного искусства в Индии».
Заведующая отделом вышивки Азербайджанского Национального музея искусств Кенуль Зейналова приняла участие в конференции в онлайн-формате и выступила с докладом на тему «Коллекция вышивки Азербайджанского Национального музея искусств».
В своём выступлении она представила информацию о художественных образцах вышивки, охраняемых в богатом собрании музея, включая произведения как национального, так и мирового, в том числе индийского искусства.