14-15 may 2025-ci il tarixlərində Tacikistan Respublikasının paytaxtı Düşənbə şəhərində MDB üzvü dövlətlərinin yaradıcı və elmi ziyalılarının XVIII forumu keçirilmişdir.
14-15 may 2025-ci il tarixlərində Tacikistan Respublikasının paytaxtı Düşənbə şəhərində MDB üzvü dövlətlərinin yaradıcı və elmi ziyalılarının XVIII forumu keçirilmişdir. “Müstəqil Dövlətlər Birliyi: humanitar əməkdaşlığın yeni üfüqləri” adlı beynəlxalq forumda Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyini AMİM- nin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Rəma Zeynalova təmsil edib.

14–15 мая 2025 года в столице Республики Таджикистан — городе Душанбе — состоялся XVIII Форум творческой и научной интеллигенции государств — участников СНГ.
В международном форуме под названием «Содружество Независимых Государств: новые горизонты гуманитарного сотрудничества» Азербайджанский Национальный музей искусств представляла заведующая отделом международных связей АНМА Рама Зейналова.