14 mart 2025-ci il tarixində Riqa şəhərində Azərbaycan, Qazaxıstan, Türkiyə və Özbəkistanın Latviyadakı səfirliklərinin birgə təşkilatçılığı ilə Novruz bayramı münasibətilə mədəni tədbir keçirilib.
Mədəni proqram çərçivəsində Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin dəstəyi ilə Azərbaycanın görkəmli rəssamlarının Novruz bayramına həsr olunmuş əsərlərinin reproduksiyalarından ibarət “Salam, Novruz!” sərgisi təşkil olunub.

14 марта 2025 года в городе Рига состоялось культурное мероприятие по случаю праздника Новруз, организованное посольствами Азербайджана, Казахстана, Турции и Узбекистана в Латвии.
В рамках культурной программы при поддержке Национального музея искусств Азербайджана была организована выставка «Салам, Новруз!», состоящая из репродукций произведений выдающихся азербайджанских художников, посвящённых празднику Новруз.