1 dekabr 2024-cü il tarixində Almanyanın Begegnungsstube Media təşkila-tına aid Dünya Bilgi Platformu tərəfindən Azərbaycan şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunmuş “Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişikliyi konfransı (COP 29 ) deyerlendirmesi” adlı konfrans keçirildi.
1 dekabr 2024-cü il tarixində Almanyanın Begegnungsstube Media təşkilatına aid Dünya Bilgi Platformu tərəfindən Azərbaycan şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunmuş “Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişikliyi konfransı (COP 29 ) deyerlendirmesi” adlı konfrans keçirildi. Onlayn formatda keçən konfransa 90- dan çox iştirakçı qatıldı. COP29 - nun ölkəmizin mədəniyyətinə təsiri haqqında bəhs edilən konfransda bir sıra millət vəkilləri, mədəniyyət ocaqlarının rəhbərləri, şəhid ailələrinin nümayəndələri də iştirak etdilər. Konfransda iştirak edən Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru Şirin Məlikova COP29 keçirilən zaman muzeydə təşkil olunan bir sıra layihə və tədbirlər haqqında bəhs edilən prezentasiyanı, eləcə də muzeyin kollektivinin fəal iştirak etdiyi ağacəkmə aksiyasından geniş məlumatı iştirakçıların diqqətinə çatdırdı.

On December 1, 2024, the conference "Assessment of the UN Climate Change Conference (COP 29)" was held, organized by the World Knowledge Platform of the German media organization Begegnungsstube and dedicated to the memory of Azerbaijani martyrs.
On December 1, 2024, the conference "Assessment of the UN Climate Change Conference (COP 29)" was held, organized by the World Knowledge Platform of the German media organization Begegnungsstube and dedicated to the memory of Azerbaijani martyrs. More than 90 people took part in the conference, which was held online. A number of deputies, heads of cultural centers and representatives of martyrs`families also took part in the conference, where was discussed the impact of COP29 on the culture of our country. Participating in the conference, the director of the Azerbaijan National Museum of Art, PhD in Art History Shirin Melikova gave a presentation on a number of projects and events organized at the museum during COP29, and also gave the participants extensive information about the tree planting action, in which the museum staff actively participated.