1 dekabr 2024-cü il tarixində Almanyanın Begegnungsstube Media təşkila-tına aid Dünya Bilgi Platformu tərəfindən Azərbaycan şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunmuş “Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişikliyi konfransı (COP 29 ) deyerlendirmesi” adlı konfrans keçirildi.
1 dekabr 2024-cü il tarixində Almanyanın Begegnungsstube Media təşkilatına aid Dünya Bilgi Platformu tərəfindən Azərbaycan şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunmuş “Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişikliyi konfransı (COP 29 ) deyerlendirmesi” adlı konfrans keçirildi. Onlayn formatda keçən konfransa 90- dan çox iştirakçı qatıldı. COP29 - nun ölkəmizin mədəniyyətinə təsiri haqqında bəhs edilən konfransda bir sıra millət vəkilləri, mədəniyyət ocaqlarının rəhbərləri, şəhid ailələrinin nümayəndələri də iştirak etdilər. Konfransda iştirak edən Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru Şirin Məlikova COP29 keçirilən zaman muzeydə təşkil olunan bir sıra layihə və tədbirlər haqqında bəhs edilən prezentasiyanı, eləcə də muzeyin kollektivinin fəal iştirak etdiyi ağacəkmə aksiyasından geniş məlumatı iştirakçıların diqqətinə çatdırdı.

1 декабря 2024 года состоялась конференция «Оценка Конференции ООН по изменению климата (COP 29)», организованная Всемирной платформой знаний немецкой медиаорганизации Begegnungsstube и посвященная памяти азербайджанских шехидов.
1 декабря 2024 года состоялась конференция «Оценка Конференции ООН по изменению климата (COP 29)», организованная Всемирной платформой знаний немецкой медиаорганизации Begegnungsstube и посвященная памяти азербайджанских шехидов. В конференции, которая прошла в онлайн-формате, приняли участие более 90 человек. В конференции, на которой обсуждалось влияние COP29 на культуру нашей страны, также приняли участие ряд депутатов, руководителей культурных центров и представителей семей шехидов. Участвующая в конференции директор Азербайджанского национального музея искусств, доктор философии по искусствоведению Ширин Меликова представила презентацию о ряде проектов и мероприятий, организованных в музее в период COP29, а также дала участникам обширную информацию об акции по посадке деревьев, в которой приняли активное участие сотрудники музея.