Mayın 17-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində Gülnar Mirzəyevanın şagirdlərinin iştirakı ilə “Piano Musiqisi Axşamı” keçirilib.
Musiqi axşamında gənc pianoçular Mələk Qədirzadə, Suel Kərimli və Neyla Əliyeva çıxış edərək Azərbaycan və dünya bəstəkarlarının əsərlərini təqdim ediblər. Proqram çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Uşaq Filarmoniyasının solistləri, beynəlxalq müsabiqələr laureatları Fərzin Əfəndiyeva və Müzəffər Əliyevin ifaları da tamaşaçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Axşam boyu səslənən klassik musiqi nümunələri muzey məkanında xüsusi bədii atmosfer yaradaraq dinləyicilərə unudulmaz estetik təəssüratlar bəxş edib. Tədbir iştirakçılar tərəfindən böyük maraq və alqışlarla qarşılanıb .

17 мая в Азербайджанском национальном музее искусств состоялся «Вечер фортепианной музыки» с участием учеников Гюльнар Мирзаевой.
На музыкальном вечере выступили молодые пианисты Малак Гадирзаде, Суэль Керимли и Нейла Алиева, представив произведения азербайджанских и мировых композиторов. В рамках программы также с большим интересом зрителей были встречены выступления солистов Азербайджанской государственной детской филармонии, лауреатов международных конкурсов Фарзин Эфендиевой и Музаффара Алиева.
Звучавшие в течение вечера произведения классической музыки создали в музейном пространстве особую художественную атмосферу и подарили слушателям незабываемые эстетические впечатления. Мероприятие было встречено участниками с большим интересом и аплодисментами.