Dekabrın 3-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində “Üzeyir bəy – 140” adlı konsert proqramı təqdim olunub.
Konsertdə “Belle Voci” kamera xoru və xorun solistləri- Rəsul Cahangirli, Dilbər Rəfibəyli, Fərid Qulamov, Fidan Sultanova, Esmira Hüseynova, Nərgiz Şahbazova, Atilla Qərib və Ərtoğrul Balayev çıxış ediblər. Nağarada onları Yusif Rüstəmov müşayiət edib.
Ərtoğrul Balayevin bədii rəhbərliyi və dirijorluğu ilə keçirilən konsertin konsertmeysteri Elçin Məmmədov, aparıcısı musiqişünas, pedaqoq, publisist Raya Abbasova olub.
Proqramda Üzeyir bəyin və digər Azərbaycan bəstəkarlarının seçilmiş əsərləri səsləndirilib.
Konsert çoxsaylı dinləyicilər tərəfindən böyük maraqla donlənilib. Azərbaycan musiqi incilərinin səsləndirildiyi proqram tamaşaçıların gur alqışları ilə müşayiət olunub.

3 декабря в Азербайджанском национальном музее искусства в рамках проекта «Музыка в музее» состоялся концерт «Узеир-бей — 140».
В концерте выступили камерный хор «Belle Voci» и солисты хора — Расул Джахангирли, Дильбар Рафибек, Фарид Гуламов, Фидан Султанова, Эсмера Гусейнова, Наргиз Шахбазова, Атилла Гариб и Эртогрул Балаев. На нагаре их сопровождал Юсиф Рустемов.
Концерт прошёл под художественным руководством и дирижированием Эртогрула Балаева. Концертмейстер — Эльчин Мамедов, ведущая — музыковед, педагог и публицист Райя Аббасова.
В программе прозвучали избранные произведения Узеира бека и других азербайджанских композиторов. Концерт вызвал большой интерес у многочисленных слушателей и сопровождался бурными аплодисментами публики.