Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə 5 iyun 2024-cü il tarixində "Muzeydə musiqi" layihəsi çərçivəsində muzeyimizdə Əməkdar artist Çiçək Rzayevanın 80 illik yubileyinə həsr olunmuş konsert keçirildi.
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə 5 iyun 2024-cü il tarixində "Muzeydə musiqi" layihəsi çərçivəsində muzeyimizdə Əməkdar artist Çiçək Rzayevanın 80 illik yubileyinə həsr olunmuş konsert keçirildi. Konsert proqramında tanınmış arfa ifaçısının tələbəsi Pərvin Əşari (arfa) və onu müşayiət edən Ülkər Qüdrətli (fleyta), Qəmərxanım Məmmədova (skripka) tərəfindən görkəmli dünya bəstəkarlarının əsərləri səsləndirildi.

5 июня 2024 года в  музее в рамках проекта «Музыка в музее», организованного совместно Министерством культуры Азербайджанской Республики и Азербайджанского национального  музея искусств состоялся концерт, посвященный 80-летию заслуженной артистки Чичек Рзаевой.
5 июня 2024 года в  музее в рамках проекта «Музыка в музее», организованного совместно Министерством культуры Азербайджанской Республики и Азербайджанского национального  музея искусств состоялся концерт, посвященный 80-летию заслуженной артистки Чичек Рзаевой. В концертной программе ученица известного арфиста Парвин Ашари (арфа) в сопровождении Улькара Гудратли (флейта), Гамарханим Мамедовой (скрипка) исполнели произведения известных мировых композиторов.