Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə 5 iyun 2024-cü il tarixində "Muzeydə musiqi" layihəsi çərçivəsində muzeyimizdə Əməkdar artist Çiçək Rzayevanın 80 illik yubileyinə həsr olunmuş konsert keçirildi.
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə 5 iyun 2024-cü il tarixində "Muzeydə musiqi" layihəsi çərçivəsində muzeyimizdə Əməkdar artist Çiçək Rzayevanın 80 illik yubileyinə həsr olunmuş konsert keçirildi. Konsert proqramında tanınmış arfa ifaçısının tələbəsi Pərvin Əşari (arfa) və onu müşayiət edən Ülkər Qüdrətli (fleyta), Qəmərxanım Məmmədova (skripka) tərəfindən görkəmli dünya bəstəkarlarının əsərləri səsləndirildi.

On June 5, 2024, a concert dedicated to the 80th anniversary of the Honored artist Cichek Rzayeva was held in our museum within the framework of the "Music in the Museum" project, jointly organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the National Art Museum of Azerbaijan.
On June 5, 2024, a concert dedicated to the 80th anniversary of the Honored artist Cichek Rzayeva was held in our museum within the framework of the "Music in the Museum" project, jointly organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the National Art Museum of Azerbaijan. In the concert program, the student of the famous harpist Parvin Ashari (harp), accompanied by Ulkar Gudratli (flute), Gamarkhanim Mamedova (violin), performed works by famous world composers.