Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı iləMuzeydə musiqilayihəsi çərçivəsində mayın 4-də muzeyimizdə Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi AkademiyasınınKamera ansamblıkafedrasının konserti keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı iləMuzeydə musiqilayihəsi çərçivəsində mayın 4-də muzeyimizdə Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi AkademiyasınınKamera ansamblıkafedrasının konserti keçirilib.  Konsert proqramında ifaçılar tərəfindən L.V. Bethoven, M. Brux, İ. Brams, F. Mendelson digər dünya şöhrətli bəstəkarların əsərləri ifa edilib.
Sonda konsert iştirakçıları muzeydə davam edən müasir özbək miniatürçü rəssamlarının əsərlərindən ibarət "Aşiq dərviş" sərgisi ilə tanış olublar.

04 мая в музее в рамках проекта «Музыка в музее», организованного совместно Министерством культуры Азербайджанской Республики и Азербайджанским национальным музеем искусств состоялся концерт кафедры «Камерный ансамбль» Бакинской музыкальной академии имени У.Гаджибейли.
04 мая в музее в рамках проекта «Музыка в музее», организованного совместно Министерством культуры Азербайджанской Республики и Азербайджанским национальным музеем искусств состоялся концерт кафедры «Камерный ансамбль» Бакинской музыкальной академии имени У.Гаджибейли. В концертной программе артисты исполнили произведения Л.В. Бетховена, М. Брюкса, Брамса, Ф. Мендельсона и других всемирно известных композиторов.
В завершение участники концерта ознакомились с проходящей в музее выставкой современных узбекских художников-миниатюристов «Ашиг Дервиш».