Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı iləMuzeydə musiqilayihəsi çərçivəsində mayın 4-də muzeyimizdə Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi AkademiyasınınKamera ansamblıkafedrasının konserti keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı iləMuzeydə musiqilayihəsi çərçivəsində mayın 4-də muzeyimizdə Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi AkademiyasınınKamera ansamblıkafedrasının konserti keçirilib.  Konsert proqramında ifaçılar tərəfindən L.V. Bethoven, M. Brux, İ. Brams, F. Mendelson digər dünya şöhrətli bəstəkarların əsərləri ifa edilib.
Sonda konsert iştirakçıları muzeydə davam edən müasir özbək miniatürçü rəssamlarının əsərlərindən ibarət "Aşiq dərviş" sərgisi ilə tanış olublar.

On May 04, a concert of “Chamber Ensemble” Department of Baku Music Academy named after U.Hajibeyli was held at the Museum within the framework of “Music in the Museum” project organized jointly by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and Azerbaijan National Museum of Arts.
On May 04, a concert of “Chamber Ensemble” Department of Baku Music Academy named after U.Hajibeyli was held at the Museum within the framework of “Music in the Museum” project organized jointly by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and Azerbaijan National Museum of Arts. In the concert program, the artists performed works by L.V. Beethoven, M. Brux, Brahms, F. Mendelssohn and other world-famous composers.
At the end, the concert participants familiarized themselves with the exhibition of contemporary Uzbek miniature painters “Ashig Dervish” held in the museum.