Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində növbəti konsert proqramı 31 yanvar 2025-ci il tarixində saat 18:00- da dinləyicilərə təqdim olunacaq.
“Ruhun qidası -musiqi” adlıı konsertdə arfa ifaçısı Pərvin Əşari, fleyta ifaçıları Ülkər Qüdrətli və Lalə Əsgər tərəfində dünya bəstəkarlarının yaradıcılığından məşhur əsərlər səsləndiriləcək.

Следующая концертная программа будет представлена зрителям 31 января 2025 года в 18:00 в рамках проекта «Музыка в музее», организованного совместно Министерством Культуры Азербайджанской Республики и Национальным Музеем Искусств Азербайджана.
На концерте под названием «Пища души – музыка» арфист Парвин Ашари, флейтисты Улькар Гудратли и Лала Аскер исполнят известные произведения мировых композиторов.