Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən "Muzeydə musiqi" layihəsi çərçivəsindəki növbəti konsert dinləyicilərə təqdim olundu.
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən "Muzeydə musiqi" layihəsi çərçivəsindəki növbəti konsert dinləyicilərə təqdim olundu. M.Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyası tərəfindən təqdim olunan konsertdə gənc solistlər musiqiçilərin müsaiyəti ilə Azərbaycan və Avropa bəstəkarlarının əsərlərini ifa etdilər.
Konsertdə həmçinin Fikrət Əmirov adına Əməkdar Kollektiv Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs ansamblının Xor qrupunun xormeysteri, Əməkdar artist Naala Baratelianın rəhbərliyi altında görkəmli bəstəkarların dahi əsərləri səsləndirildi. Konsert proqramı tamaşaçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılandı.

В рамках программы «Музыка в музее», совместно организованной Министерством культуры Азербайджанской Республики и Азербайджанским  национальным музеем искусств, слушателям был представлен очередной концерт.
В рамках программы «Музыка в музее», совместно организованной Министерством культуры Азербайджанской Республики и Азербайджанским  национальным музеем искусств, слушателям был представлен очередной концерт. На концерте, представленном Азербайджанской государственной академической филармонией имени М.Магомаева молодые солисты при сопровождении музыкантов исполнили произведения азербайджанских и европейских композиторов.
На концерте также прозвучали великие произведения известных композиторов под руководством хормейстера хоровой группы заслуженного коллектива Азербайджанского государственного ансамбля песни и танца имени Фикрета Амирова,Заслуженной артистки Наалы Барателиа.