19 iyun 2026-cı il tarixində Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının “İxtisas-fortepiano” kafedrasının müəllimi Alla Əfəndiyevanın tələbələri – II kurs tələbəsi Ayşə Məmmədova və III kurs tələbəsi Xəlil Mütəllibovun sinif konserti keçirilib.
Musiqi axşamında gənc pianoçular müxtəlif dövrlərə və üslublara aid əsərləri təqdim edərək öz ifaçılıq məharətlərini nümayiş etdiriblər.
Konsert proqramı tamaşaçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. Gənc musiqiçilərin peşəkar ifaları dinləyicilərə xoş təəssüratlar bəxş edib və alqışlarla müşayiət olunub.

19 июня 2026 года в Азербайджанском национальном музее искусств состоялся классный концерт студентов преподавателя кафедры «Специальное фортепиано» Бакинской музыкальной академии имени Узеира Гаджибейли Аллы Эфендиевой — студентки II курса Айши Мамедовой и студента III курса Халила Муталлибова.
В ходе музыкального вечера молодые пианисты представили произведения, относящиеся к различным эпохам и стилям, продемонстрировав своё исполнительское мастерство.
Концертная программа была встречена зрителями с большим интересом. Профессиональное исполнение молодых музыкантов подарило слушателям приятные впечатления и сопровождалось бурными аплодисментами.