Aprelin 29 -da Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində Sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar müəllim, professor Məleykə Əhədzadənin sinif konserti keçirilib.
Konsertdə Beynəlxalq müsabiqələr laureatları Səid Əfəndizadə, Aytən Müslümova, Nərmin Rəfiyeva çıxış ediblər. Nuranə Qurbanovanın konsertmeysteri olduğu proram çərçivəsində Azərbaycan, dünya klassik və müasir bəstəkarlarının əsərləri səsləndirilib.

On April 29, a class concert by PhD in Art Studies, Honored Teacher, Professor Maleyka Ahadzadeh was held at the Azerbaijan National Museum of Art as part of the “Music at the Museum” project.
Laureates of international competitions — Said Afandizadeh, Aytan Muslumova, and Narmin Rafiyeva — performed at the concert. The program, accompanied by concertmaster Nurana Gurbanova, featured works by Azerbaijani, world classical, and contemporary composers.