Martın 14-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının beynəlxalq müsabiqə laureatı “Detache-Sabah” violinoçular ansamblının konserti baş tutub.
Konsertin bədii rəhbəri Xalq artisti, professor Zəhra Quliyeva, müşayiətçi isə Səbinə Muradova olub.
Proqramda klassik və müasir bəstəkarların əsərlərindən ibarət rəngarəng musiqi nömrələri təqdim edilib.
Konsert dinləyicilər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. İfa olunan əsərlər tədbir iştirakçılarının könlünü oxşayıb, unudulmaz anlar yaşadıb.

14 марта в Азербайджанском национальном музее искусств в рамках проекта «Музыка в музее» состоялся концерт ансамбля скрипачей «Detache-Sabah» — лауреата международных конкурсов Бакинской музыкальной академии имени Узеира Гаджибейли.
Художественный руководитель концерта — народная артистка, профессор Захра Гулиева, концертмейстер — Сабина Мурадова.
В программе были представлены разнообразные музыкальные произведения классических и современных композиторов.
Концерт вызвал большой интерес у слушателей. Исполненные произведения тронули зрителей и подарили им незабываемые впечатления.