4 mart 2026-cı il tarixində Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində 8 Mart — Beynəlxalq Qadınlar Gününə həsr olunmuş “Zəfər Yurdu ilə Zərif Nəğmələr” adlı konsert proqramı keçirilib.
Konsert proqramında “Zəfər Yurdu” ansamblının ifasında muğam sənəti ilə klassik vokal ifaçılığının vəhdətini əks etdirən milli musiqi xəzinəsindən seçilmiş nümunələr təqdim olunub.
Tədbir çərçivəsində səsləndirilən musiqi əsərləri tamaşaçılara zəngin və rəngarəng musiqi palitrası təqdim edərək konsertə xüsusi bədii ovqat bəxş edib.
Yüksək peşəkarlıqla təqdim edilən konsert proqramı dinləyicilər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb və alqışlarla müşayiət olunub.

4 марта 2026 года в Азербайджанском национальном музее искусств в рамках проекта «Музыка в музее» состоялась концертная программа «Изысканные мелодии с Землей Победы», посвящённая Международному женскому дню.
В ходе концерта ансамбль Зафар Юрду исполнил избранные произведения из национального музыкального наследия, отражающие единство искусства мугама и классического вокала.
Музыкальные произведения, представленные в рамках мероприятия, продемонстрировали аудитории богатую и яркую музыкальную палитру, придавая концерту особую художественную атмосферу.
Концерт, исполненный с высоким профессионализмом, вызвал большой интерес у слушателей и сопровождался бурными аплодисментами.