Fevralın 18-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində “Bir səs – bir nəfəs” adlı konsert keçirilib.
Azərbaycan Dövlət Nəfəs Alətləri Orkestri tərəfindən təşkil olunan konsertdə “Ukraynanın səsi” telelayihəsinin finalçısı Roman Qluşenko çıxış edib. Proqramın bədii rəhbəri Əməkdar incəsənət xadimi, direktor, Birinci Qarabağ müharibəsinin veteranı Əlibala Rzayev olub. Konsertdə klassik musiqidən caz improvizasiyalarına uzanan zəngin musiqi proqramı təqdim olunub.
Diqqətçəkən əsas məqamlardan biri konsert proqramında Əlibala Rzayev tərəfindən tanınmış klassik və caz əsərlərinin yenidən aranjeman olunmuş interpretasiyasının səsləndirilməsi olub.
Konsert proqramı dinləyicilər tərəfindən böyük maraq və alqışlarla qarşılanaraq, tamaşaçılara xoş və yaddaqalan musiqi axşamı bəxş edib.

On February 18, a concert titled "One Voice – One Breath" was held at the Azerbaijan National Museum of Art as part of the "Music at the Museum" project.
The concert, organized by the Azerbaijan State Wind Orchestra, featured a performance by Roman Glushchenko, a finalist of the "Voice of Ukraine" TV project. The artistic director of the program was Honored Art Worker, director, and veteran of the First Karabakh War, Alibala Rzayev. A rich musical program ranging from classical music to jazz improvisations was presented.
One of the highlights of the evening was the performance of well-known classical and jazz pieces rearranged and interpreted by Alibala Rzayev.
The concert program was received with great enthusiasm and applause, providing the audience with an enjoyable and memorable musical evening.