Fevralın 18-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində “Bir səs – bir nəfəs” adlı konsert keçirilib.
Azərbaycan Dövlət Nəfəs Alətləri Orkestri tərəfindən təşkil olunan konsertdə “Ukraynanın səsi” telelayihəsinin finalçısı Roman Qluşenko çıxış edib. Proqramın bədii rəhbəri Əməkdar incəsənət xadimi, direktor, Birinci Qarabağ müharibəsinin veteranı Əlibala Rzayev olub. Konsertdə klassik musiqidən caz improvizasiyalarına uzanan zəngin musiqi proqramı təqdim olunub.
Diqqətçəkən əsas məqamlardan biri konsert proqramında Əlibala Rzayev tərəfindən tanınmış klassik və caz əsərlərinin yenidən aranjeman olunmuş interpretasiyasının səsləndirilməsi olub.
Konsert proqramı dinləyicilər tərəfindən böyük maraq və alqışlarla qarşılanaraq, tamaşaçılara xoş və yaddaqalan musiqi axşamı bəxş edib.

18 февраля в Азербайджанском национальном музее искусств в рамках проекта «Музыка в музее» состоялся концерт под названием «Один голос – одно дыхание».
На концерте, организованном Азербайджанским государственным оркестром духовых инструментов, выступил финалист телепроекта «Голос Украины» Роман Глущенко. Художественным руководителем программы выступил заслуженный деятель искусств, директор оркестра и ветеран Первой Карабахской войны Алибала Рзаев. Зрителям была представлена насыщенная музыкальная программа, охватывающая диапазон от классической музыки до джазовых импровизаций.
Одним из ключевых моментов вечера стало исполнение известных классических и джазовых произведений в новой аранжировке и интерпретации Алибалы Рзаева.
Концертная программа была встречена слушателями с большим интересом и бурными аплодисментами, подарив зрителям приятный и незабываемый музыкальный вечер.