Dekabrın 10-da Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində Əməkdar artist, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru İlham Nəzərovun rəhbərliyi ilə (müəllim) Bakı Musiqi Akademiyasının IV kurs tələbəsi, beynəlxalq müsabiqələr laureatı Nuray İsmayılovanın konserti keçirilib.
Proqramda həmçinin İlham Nəzərovun digər tələbələri- Kənan Rəhmanzadə, Pərvanə Soltanova və Cavidan Babazadə çıxış ediblər. Onları konsertmeyster qismində Svetlana Əhmədova müşayiət edib.
Konsert çoxsaylı dinləyicilər tərəfindən böyük maraqla izlənilib. Azərbaycan, rus və Qərbi Avropa bəstəkarlarının əsərlərinin səsləndiyi proqram sənətsevərlərin gur və sürəkli alqışları ilə müşayiət olunub.

10 декабря в Азербайджанском национальном музее искусства в рамках проекта «Музыка в музее» прошёл концерт, подготовленный под руководством Заслуженного артиста, доктора философии по искусствоведению Илхама Незарова. Исполнителем выступила студентка IV курса Бакинской музыкальной академии и лауреат международных конкурсов Нурай Исмайлова.
В программе также выступили другие студенты Илхама Незарова — Кенан Рахманзаде, Первана Солтанова и Джавидан Бабазаде. Их сопровождала концертмейстер Светлана Ахмедова.
Концерт вызвал живой интерес у многочисленных слушателей. Программа, включавшая произведения азербайджанских, русских и западноевропейских композиторов, сопровождалась бурными аплодисментами публики.