Dekabrın 2-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin “Musiqi sənəti” fakültəsinin “İnstrumental ifaçılıq” kafedrasının müəllim və tələbələrinin “Rəsm sehrinin altında - Barokkodan bu günə… “ adlı konsert proqramı keçirilib.
Konsertdə tələbələr Sünbül Səfərli, Nərgiz Səfərli, Nüşabə Rüstəmova, Həmayə Baxışova, Rəvanə Musayeva, Ülviyyə Tağıyeva, Sevda Abbasova, Aynur Əhədova, Röya Əhmədova, Aysel Qafarova, Dilbər İslamova, Nəzrin Əsgərli, Ağa Babazadə, Leyla İsgəndərova, Cəmilə Hüseynzadə, Türkan Mustafayeva, Büsat Yusifzadə, Musa Musayev, Yəhya Rzayev və Ülvi Tahirov öz müəllimləri - Mirxalid Məmmədzadə, Zaur Məmmədov, Günel Quliyeva, Leyla Parlanova və Aydan Vəzirova - birlikdə çıxış ediblər.
Konsertin aparıcısı tələbə Kimya Cəfərli olub.
Proqramda Barokkodan müasir dövrə qədər dünya bəstəkarlarının unudulmaz əsərləri səsləndirilib.
Konsert çoxsaylı dinləyicilər tərəfindən böyük maraqla izlənilib. Klassik musiqi incilərinin səsləndiyi proqram sənətsevərlərin gur və sürəkli alqışları ilə müşayiət olunub.

On December 2, within the framework of the “Music at the Museum” project, a concert program entitled “Under the Spell of Painting — from the Baroque to the Present Day…” was held at the Azerbaijan National Museum of Art. The program was presented by professors and students of the Instrumental Performance Department of the Faculty of Musical Arts at the Azerbaijan State University of Culture and Arts.
The concert featured students Sunbul Safarli, Nargiz Safarli, Nushaba Rustamova, Hamaya Bakhishova, Revane Musayeva, Ulviyya Taghiyeva, Sevda Abbasova, Aynur Ahadova, Roya Ahmadova, Aysel Gafarova, Dilbar Islamova, Nazrin Asgarli, Agha Babazade, Leyla Isgandarova, Jamila Huseynzade, Turkan Mustafayeva, Busat Yusifzade, Musa Musayev, Yahya Rzayev, and Ulvi Tahirov, who performed together with their instructors — Mirxalid Mammadzade, Zaur Mammadov, Gunel Guliyeva, Leyla Parlanova, and Aydan Vazirova.
The concert was hosted by student Kimya Jafarli.
The program featured unforgettable works by world composers from the Baroque period to the modern era.
The concert attracted great interest from a large audience, and the performance of classical music masterpieces was accompanied by enthusiastic and prolonged applause.