Dekabrın 2-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin “Musiqi sənəti” fakültəsinin “İnstrumental ifaçılıq” kafedrasının müəllim və tələbələrinin “Rəsm sehrinin altında - Barokkodan bu günə… “ adlı konsert proqramı keçirilib.
Konsertdə tələbələr Sünbül Səfərli, Nərgiz Səfərli, Nüşabə Rüstəmova, Həmayə Baxışova, Rəvanə Musayeva, Ülviyyə Tağıyeva, Sevda Abbasova, Aynur Əhədova, Röya Əhmədova, Aysel Qafarova, Dilbər İslamova, Nəzrin Əsgərli, Ağa Babazadə, Leyla İsgəndərova, Cəmilə Hüseynzadə, Türkan Mustafayeva, Büsat Yusifzadə, Musa Musayev, Yəhya Rzayev və Ülvi Tahirov öz müəllimləri - Mirxalid Məmmədzadə, Zaur Məmmədov, Günel Quliyeva, Leyla Parlanova və Aydan Vəzirova - birlikdə çıxış ediblər.
Konsertin aparıcısı tələbə Kimya Cəfərli olub.
Proqramda Barokkodan müasir dövrə qədər dünya bəstəkarlarının unudulmaz əsərləri səsləndirilib.
Konsert çoxsaylı dinləyicilər tərəfindən böyük maraqla izlənilib. Klassik musiqi incilərinin səsləndiyi proqram sənətsevərlərin gur və sürəkli alqışları ilə müşayiət olunub.

2 декабря в Азербайджанском национальном музее искусства в рамках проекта «Музыка в музее» состоялась концертная программа под названием «Под чарами живописи — от барокко до наших дней…», представленная преподавателями и студентами кафедры «Инструментальное исполнительство» факультета «Музыкальное искусство» Азербайджанского государственного университета культуры и искусств.
В концерте приняли участие студенты Сюнбюль Сафарли, Наргиз Сафарли, Нюшабе Рустамова, Хамая Бахышова, Реване Мусаева, Ульвийя Тагиева, Севда Аббасова, Айнур Ахедова, Роя Ахмедова, Айсель Гафарова, Дильбар Исламова, Назрин Аскерли, Ага Бабазаде, Лейла Искендерова, Джамиля Гусейнзаде, Туркан Мустафаева, Бюсат Юсифзаде, Муса Мусаев, Яхья Рзаев и Улви Тахиров вместе со своими преподавателями — Мирхалидом Мамедзаде, Зауром Мамедовым, Гюнель Гулиевой, Лейлой Парлановой и Айдан Везировой.
Ведущей концерта выступила студентка Кимя Джафарли.
В программе прозвучали бессмертные произведения мировых композиторов от эпохи барокко до современности.
Концерт был с большим интересом воспринят многочисленными слушателями. Исполнение шедевров классической музыки сопровождалось бурными и продолжительными аплодисментами.