25 sentyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində XVII Beynəlxalq Musiqi Festivalı çərçivəsində dahi bəstəkar Üzeyir Hacıbəylinin 140 illiyinə həsr olunmuş xüsusi konsert proqramı təqdim olunub.
Musiqi gecəsində Ülviyyə Hacıbəyova (piano) və Gülnaz İsmayılova (vokal) çıxış edərək Azərbaycan bəstəkarlarının seçilmiş əsərlərini tamaşaçılara təqdim ediblər.
Klassik musiqinin incəliklərini əks etdirən proqram sənətsevərlərə unudulmaz anlar bəxş edib və gur alqışlarla qarşılanıb.

25 сентября 2025 года в Азербайджанском Национальном музее искусств в рамках XVII Международного музыкального фестиваля состоялась специальная концертная программа, посвящённая 140-летию великого композитора Узеира Гаджибейли.
В музыкальном вечере приняли участие Улвия Гаджибейли (фортепиано) и Гюльназ Исмаилова (вокал), которые представили публике избранные произведения азербайджанских композиторов.
Программа, отражающая утончённость классической музыки, подарила любителям искусства незабываемые мгновения и была встречена громкими аплодисментами.