Sentyabrın 3-də “Muzeydə musiqi” layihəsi yeni mövsümdə unudulmaz konsert proqramı ilə sənətsevərlərin görüşünə gəlib.
Musiqi gecəsində beynəlxalq müsabiqələr laureatları- Teymur Kazımov (vokal), Camal Əliyev (piano) və Bakı Musiqi Akademiyasının müəllimi Dilarə Kərimova (konsertmeyster) çıxış ediblər. Onlar Azərbaycan və dünya bəstəkarlarının seçilmiş əsərlərini tamaşaçılara təqdim ediblər.
Konsert çoxsaylı dinləyicilər tərəfindən böyük maraqla izlənilib. Klassik musiqi incilərinin səsləndiyi proqram sənətsevərlərin gur və sürəkli alqışları ilə müşayiət olunub.

3 сентября в рамках проекта «Музыка в музее» в новом сезоне состоялась незабываемая концертная программа для любителей искусства.
В музыкальном вечере приняли участие лауреаты международных конкурсов — Теймур Казимов (вокал), Джамал Алиев (фортепиано) и преподаватель Бакинской музыкальной академии Дилара Керимова (концертмейстер). Они представили публике избранные произведения азербайджанских и зарубежных композиторов.
Концерт вызвал большой интерес у многочисленных слушателей. Программа, в которой звучали жемчужины классической музыки, сопровождалась громкими и продолжительными аплодисментами зрителей.