İyunun 26-da Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində “İstedadlı gənclərlə gələcəyimizə” adlı konsert proqramı keçirilib.
Dünyaşöhrətli bəstəkar, Şərqdə ilk operanın müəllifi Üzeyir Hacıbəylinin 140 illik yubileyi münasibətilə baş tutan konsertdə Bakı Musiqi Akademiyasının tələbələri çıxış ediblər. Gənc musiqiçilər Azərbaycan və dünya klassik musiqisinin seçilmiş nümunələrindən ibarət yaddaqalan ifalar səsləndiriblər.
Böyük maraqla qarşılanan gənc istedadların çıxışları tamaşaçılar tərəfindən davamlı alqışlarla müşaiyət olunub.

26 июня в Национальном музее искусств Азербайджана в рамках проекта «Музыка в музее» состоялась концертная программа под названием «С талантливой молодежью — в будущее».
Концерт был посвящён 140-летнему юбилею всемирно известного композитора, автора первой оперы на Востоке Узеира Гаджибейли. В мероприятии приняли участие студенты Бакинской музыкальной академии. Молодые музыканты исполнили запоминающиеся произведения из классического наследия Азербайджана и мировой музыки.
Выступления юных талантов вызвали большой интерес у зрителей и сопровождались продолжительными аплодисментами.