İyunun 25-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində kamera musiqisi üzrə pedaqoq Gülarə İmanovanın xatirəsinə həsr edilmiş “Ustada ithaf” adlı Əməkdar artist İlham Nəzərovun sinif konserti təqdim olunub.
Musiqi axşamında Azərbaycanın Əməkdar artisti, ilk kontratenoru İlham Nəzərov tələbələri - Pərvanə Soltanova, Nuray İsmayılova, Kənan Rəhmanzadə, İsmayıl Əsədli, Ülvi Əhmədov və Tofiq Quliyev adına 12 nömrəli musiqi məktəbinin şagirdi Cavidan Babazadə ilə birlikdə Bakı Musiqi Akademiyasının baş müəllimi Yuliya Kərimovanın (fortepiano) müşayiəti ilə Azərbaycan və dünya bəstəkarlarının müxtəlif əsərlərini səsləndiriblər.
İfaçılıq sənətinə və ustad irsinə ehtiramla ərsəyə gələn bu proqram dinləyicilər tərəfindən böyük rəğbətlə qarşılanaraq onların gur alqışları ilə müşayiət olunub.

25 июня в Национальном музее искусств Азербайджана в рамках проекта «Музыка в музее» был представлен классный концерт Заслуженного артиста Ильхама Назарова под названием «Посвящение мастеру», посвящённый памяти педагога по камерной музыке Гюлары Имановой.
На музыкальном вечере Заслуженный артист Азербайджана, первый контратенор страны Ильхам Назаров выступил вместе со своими учениками — Первана Солтановой, Нурай Исмайловой, Кянаном Рагимзаде, Исмаилом Асадлы, Ульви Ахмедовым и учеником 12-й музыкальной школы имени Тофика Кулиева Джавиданом Бабазаде. Их сопровождала старший преподаватель Бакинской музыкальной академии Юлия Керимова (фортепиано). В исполнении прозвучали произведения азербайджанских и мировых композиторов.
Программа, созданная с глубоким уважением к исполнительскому искусству и наследию мастера, была встречена публикой с большим одобрением и сопровождалась бурными аплодисментами.