İyunun 25-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində kamera musiqisi üzrə pedaqoq Gülarə İmanovanın xatirəsinə həsr edilmiş “Ustada ithaf” adlı Əməkdar artist İlham Nəzərovun sinif konserti təqdim olunub.
Musiqi axşamında Azərbaycanın Əməkdar artisti, ilk kontratenoru İlham Nəzərov tələbələri - Pərvanə Soltanova, Nuray İsmayılova, Kənan Rəhmanzadə, İsmayıl Əsədli, Ülvi Əhmədov və Tofiq Quliyev adına 12 nömrəli musiqi məktəbinin şagirdi Cavidan Babazadə ilə birlikdə Bakı Musiqi Akademiyasının baş müəllimi Yuliya Kərimovanın (fortepiano) müşayiəti ilə Azərbaycan və dünya bəstəkarlarının müxtəlif əsərlərini səsləndiriblər.
İfaçılıq sənətinə və ustad irsinə ehtiramla ərsəyə gələn bu proqram dinləyicilər tərəfindən böyük rəğbətlə qarşılanaraq onların gur alqışları ilə müşayiət olunub.

On June 25, within the framework of the “Music in the Museum” project at the Azerbaijan National Museum of Art, a class concert titled "Dedication to the Master" was presented by Honored Artist Ilham Nazarov in memory of chamber music pedagogue Gulara Imanova.
At the music evening, Azerbaijan’s Honored Artist and the country’s first countertenor, Ilham Nazarov, performed together with his students — Parvana Soltanova, Nuray Ismayilova, Kenan Rahmanzade, Ismayil Asadli, Ulvi Ahmadov, and Javidan Babazade, a student of Music School No. 12 named after Tofig Guliyev. They were accompanied by Yuliya Karimova (piano), senior lecturer at the Baku Music Academy. The concert featured works by Azerbaijani and international composers.
This program, created with deep respect for the art of performance and the legacy of the master, was warmly received by the audience and met with enthusiastic applause.