İyunun 20-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində “Musiqi naxışları” adlı sinif konserti keçirilib.
Tədbir sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Nərgiz Salmanlının rəhbərliyi ilə baş tutub. Konsertdə Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının “İxtisas Fortepiano” kafedrasının tələbələri çıxış ediblər.
Dahi bəstəkar Üzeyir Hacıbəylinin 140 illik yubileyinə həsr olunmuş proqramda Azərbaycan və dünya bəstəkarlarının əsərləri, klassik musiqinin dəyərli nümunələri səsləndirilib. Tamaşaçılar tələbələrin ifasında zəngin musiqi repertuarını dinləməklə yanaşı, gənc istedadların peşəkarlığına da şahid olublar.

20 июня в Национальном музее искусств Азербайджана в рамках проекта «Музыка в музее» состоялся классный концерт под названием «Музыкальные узоры».
Мероприятие прошло под руководством кандидата искусствоведения, доцента Наргиз Салманлы. В концерте выступили студенты кафедры «Специальное фортепиано» Бакинской музыкальной академии имени Узеира Гаджибейли.
Программа, посвящённая 140-летнему юбилею великого композитора Узеира Гаджибейли, включала произведения азербайджанских и мировых композиторов, ценные образцы классической музыки. Зрители не только насладились богатым музыкальным репертуаром в исполнении студентов, но и стали свидетелями их профессионального мастерства.