11 iyun 2025-ci il tarixində saat 18:00-da Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində “Nəsillərdən-nəsillərə” adlı konsert proqramı təqdim olunub.
Konsertdə Xalq artisti, Bakı Musiqi Akademiyasının professoru Ülviyyə Hacıbəyova, akademiyanın dosenti Nərgiz Salmanlı, beynəlxalq müsabiqələrin laureatları - Səbinə Quliyeva, Səidə Tağızadə və Mahir Tağızadə çıxış ediblər.
Proqramda Azərbaycan və dünya bəstəkarlarının ölməz əsərləri səsləndirilib. Bu ecazkar axşam yalnız musiqi zövqünü oxşamaqla kifayətlənməyərək, eyni zamanda ifaçılıq ənənələrinin zamanla necə zənginləşdiyini tamaşaçılara hiss etdirib. Musiqi irsinin qorunması və yeni nəsillərə ötürülməsi baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyan konsertdə dinləyicilər unudulmaz bir axşam yaşayıblar.

11 июня 2025 года в 18:00 в Национальном музее искусств Азербайджана в рамках проекта «Музыка в музее» состоялась концертная программа под названием «Из поколения в поколение».
В концерте приняли участие народная артистка, профессор Бакинской музыкальной академии Ульвия Гаджибейли, доцент академии Наргиз Салманлы, а также лауреаты международных конкурсов — Сабина Гулиева, Саида Тагизаде и Махир Тагизаде.
В программе прозвучали бессмертные произведения азербайджанских и мировых композиторов. Этот чарующий вечер не только подарил эстетическое наслаждение, но и позволил зрителям ощутить, как со временем обогащаются исполнительские традиции. Концерт, имеющий важное значение с точки зрения сохранения музыкального наследия и его передачи новым поколениям, подарил слушателям незабываемые впечатления.