14 mayda "Muzeydə musiqi" layihəsi çərçivəsində dünyaşöhrətli Azərbaycan bəstəkarı Üzeyir Hacıbəylinin 140 illik yubileyinə həsr olunmuş növbəti konsert proqramı keçirilib.
14 mayda "Muzeydə musiqi" layihəsi çərçivəsində dünyaşöhrətli Azərbaycan bəstəkarı Üzeyir Hacıbəylinin 140 illik yubileyinə həsr olunmuş növbəti konsert proqramı keçirilib. Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının “İxtisas fortepiano” kafedrasının müəllimləri - Kəmalə Mirbabayeva, Arzu Məmmədova, Elnarə Kəbirlinskaya, Züleyxa Abdulla, Könül Axundova, Nərgiz Salmanlı, Günel Kazımova, Zərif Kərimova, Nərgiz Nəzərova, Nərgiz Kəngərli və Nəzakət Rimazinin iştirakı ilə baş tutan konsertdə Azərbaycan və dünya bəstəkarlarının unudulmaz əsərləri səsləndirilib. Milli bəstəkarlıq məktəbinin simvoluna çevrilmiş dahi sənətkara həsr olunmuş musiqili axşam dinləyicilərin böyük maraq və alqışları ilə qarşılanıb.

On May 14, as part of the "Music in the Museum" project, a concert program dedicated to the 140th anniversary of the world-renowned Azerbaijani composer Uzeyir Hajibeyli was held.
The concert featured unforgettable works by Azerbaijani and international composers, performed by the faculty performed by the faculty members of the “Speciality Piano” Department of the Uzeyir Hajibeyli Baku Music Academy — Kamala Mirbabayeva, Arzu Mammadova, Elnara Kabirinskaya, Zuleykha Abdulla, Konul Akhundova, Nargiz Salmanli, Gunel Kazimova, Zarif Karimova, Nargiz Nazarova, Nargiz Kangarli, and Nazakat Rimazi.
This musical evening, dedicated to the great artist who has become a symbol of the national school of composition, was met with great interest and applause from the audience.