14 mayda "Muzeydə musiqi" layihəsi çərçivəsində dünyaşöhrətli Azərbaycan bəstəkarı Üzeyir Hacıbəylinin 140 illik yubileyinə həsr olunmuş növbəti konsert proqramı keçirilib.
14 mayda "Muzeydə musiqi" layihəsi çərçivəsində dünyaşöhrətli Azərbaycan bəstəkarı Üzeyir Hacıbəylinin 140 illik yubileyinə həsr olunmuş növbəti konsert proqramı keçirilib. Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının “İxtisas fortepiano” kafedrasının müəllimləri - Kəmalə Mirbabayeva, Arzu Məmmədova, Elnarə Kəbirlinskaya, Züleyxa Abdulla, Könül Axundova, Nərgiz Salmanlı, Günel Kazımova, Zərif Kərimova, Nərgiz Nəzərova, Nərgiz Kəngərli və Nəzakət Rimazinin iştirakı ilə baş tutan konsertdə Azərbaycan və dünya bəstəkarlarının unudulmaz əsərləri səsləndirilib. Milli bəstəkarlıq məktəbinin simvoluna çevrilmiş dahi sənətkara həsr olunmuş musiqili axşam dinləyicilərin böyük maraq və alqışları ilə qarşılanıb.

14 мая в рамках проекта «Музыка в музее» состоялась очередная концертная программа, посвящённая 140-летнему юбилею всемирно известного азербайджанского композитора Узеира Гаджибейли.
В концерте, организованном при участии преподавателей кафедры «Специальность фортепиано» Бакинской музыкальной академии имени Узеира Гаджибейли — Кямалы Мирбабаевой, Арзу Мамедовой, Эльнары Кабиринской, Зулейхи Абдуллы, Кенуль Ахундовой, Наргиз Салманлы, Гюнель Казымовой, Зариф Керимовой, Наргиз Назаровой, Наргиз Кенгерли и Незакет Римази — прозвучали незабываемые произведения азербайджанских и мировых композиторов.
Музыкальный вечер, посвящённый великому деятелю, ставшему символом национальной композиторской школы, был встречен с большим интересом и аплодисментами слушателей.