"Muzeydə musiqi" layihəsi növbəti konsert proqramı ilə dinləyicilərin görüşünə gəlib. Bir sıra beynəlxalq layihələrin kuratoru Əqdəs Bağırzadənin “Meridian II” layihəsi çərçivəsində təşkil olunmuş konsertdə Əməkdar artist Fəridə Məmmədovanın ifasında görkəmli dünya bəstəkarlarının əsərləri səsləndirilib.
Bakı Musiqi Akademiyasının baş müəllimi Yuliya Kərimovanın pianoda müşayiəti ilə ifa edilən əsərlər tamaşaçılar tərəfindən gurultulu alqışlarla qarşılanıb.

Проект «Музыка в музее» вновь встретился со слушателями в рамках новой концертной программы. На концерте, организованном в рамках проекта «Meridian II» под кураторством автора ряда международных инициатив Агдэс Багирзаде, прозвучали произведения выдающихся композиторов мира в исполнении Заслуженной артистки Фариды Мамедовой.
Исполненные под аккомпанемент преподавателя Бакинской музыкальной академии Юлии Керимовой, произведения были встречены зрителями бурными аплодисментами.