1 oktyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində Bakı Musiqi Akademiyasının “Solo oxuma” kafedrasının dosenti Jalə Cəfərovanın sinif konserti uğurla keçirilib.
Konsertdə istedadlı gənc ifaçılar çıxış ediblər: Nurcan Həsənova, Məryəm Babayeva, Fatih Mirelnour, Müseyib Əsədov, Gülər Qasımova və Aydan Quliyeva. Onlara konsertmeyster qismində Ülviyyə Əliyeva müşayiət edib.

1 октября 2025 года в Азербайджанском Национальном музее искусств в рамках проекта «Музыка в музее» с успехом прошёл классный концерт доцента кафедры «Сольное пение» Бакинской музыкальной академии Джалы Джафаровой.
В концерте приняли участие талантливые молодые исполнители: Нурджан Гасанова, Марьям Бабаева, Фатих Мирельнур, Мусейиб Асадов, Гюляр Гасымова и Айдан Гулиева. Концертмейстером выступила Ульвия Алиева.
В программе концерта прозвучали избранные произведения азербайджанских и зарубежных композиторов в исполнении студентов.