Muzeyimizdə hər həftənin şənbə və bazar günləri keçirilən “Uşaqlar üçün incəsənət tarixi” layihəsinin budəfəki proqramı yenidən sevimli iştirakçılarımızı Misir incəsənətinə səyahətə aparacaq.
Məktəblilər bu proqramda qədim Misirin sirli məqamlarından olan mumiyalama, qadın gözəlliyinin simvolu sayılan Nefertitinin büstü, dünya arxeologiyasının ən önəmli tapıntısı - firon Tutanhamonun sərdabəsi haqqında təqdimatı izləyəcəklər.
Həmçinin muzeyin ekspozisiyasında sərgilənən Misir incəsənətini əks etdirən eksponatlarla tanış olacaqlar. Ustad dərsi zamanı isə uşaqlar öz bacarıqlı əlləri ilə papirus və firon maskası hazırlayacaqlar.
Qeyd edək ki, proqramlar Azərbaycan və rus dillərində keçirilir. Proqrama şənbə və bazar günləri saat 11:00-da qatıla bilərsiniz.

The program of the "History of Art for Children" project, held every Saturday and Sunday in our museum, will again take our favorite participants on a journey to Egyptian art.
In this program, schoolchildren will watch a presentation about mummification, which is one of the mysterious aspects of ancient Egypt, the bust of Nefertiti, considered a symbol of female beauty, and the most important find of world archeology - the tomb of pharaoh Tutankhamun.
They will also get acquainted with the exhibits reflecting the Egyptian art displayed in the exposition of the museum. During the master class, children will make papyrus and pharaoh masks with their own skillful hands.
It should be noted that the programs are held in Azerbaijani and Russian languages. You can join the program on Saturdays and Sundays at 11:00.