Muzeyimizdə hər həftənin şənbə və bazar günləri keçirilən “Uşaqlar üçün incəsənət tarixi” layihəsinin budəfəki proqramı yenidən sevimli iştirakçılarımızı Misir incəsənətinə səyahətə aparacaq.
Məktəblilər bu proqramda qədim Misirin sirli məqamlarından olan mumiyalama, qadın gözəlliyinin simvolu sayılan Nefertitinin büstü, dünya arxeologiyasının ən önəmli tapıntısı - firon Tutanhamonun sərdabəsi haqqında təqdimatı izləyəcəklər.
Həmçinin muzeyin ekspozisiyasında sərgilənən Misir incəsənətini əks etdirən eksponatlarla tanış olacaqlar. Ustad dərsi zamanı isə uşaqlar öz bacarıqlı əlləri ilə papirus və firon maskası hazırlayacaqlar.
Qeyd edək ki, proqramlar Azərbaycan və rus dillərində keçirilir. Proqrama şənbə və bazar günləri saat 11:00-da qatıla bilərsiniz.

Программа проекта «История искусства для детей», проходящая каждую субботу и воскресенье в нашем музее, вновь отправит наших любимых участников в путешествие по египетскому искусству.
В этой программе школьники увидят презентацию о мумификации, бюст Нефертити, считающийся символом женской красоты, и важнейшую находку мировой археологии - гробницу фараона Тутанхамона.
Они также познакомятся с экспонатами, отражающими египетское искусство, представленными в экспозиции музея. В ходе мастер-класса дети своими умелыми руками сделают папирус и маску фараона.
Следует отметить, что программы проводятся на азербайджанском и русском языках. Присоединиться к программе можно по субботам и воскресеньям в 11:00.