4 dekabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində Beynəlxalq Əlillər Günü münasibətilə uşaqlar üçün "Səttar Bəhlulzadə-təbiətin ecazkar nağılı" sərgisi uşaqların gözü ilə" adlı maarifləndirici proqram keçirildi.
4 dekabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində Beynəlxalq Əlillər Günü münasibətilə uşaqlar üçün "Səttar Bəhlulzadə-təbiətin ecazkar nağılı" sərgisi uşaqların gözü ilə" adlı maarifləndirici proqram keçirildi. Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Sosial Xidmətlər Agentliyinin Abşeron Sosial Xidmət Mərkəzinin sosial-psixoloji reabilitasiya proqramına cəlb olunan 18 yaşınadək əlilliyi müəyyən edilmiş uşaqlar valideyinləri ilə birgə iştirak etdilər. Qonaqlar həm Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi, həm də görkəmli rəssam Səttar Bəhlulzadənin sərgisi haqqında ətraflı məlumat əldə etdikdən sonra ustad dərsinə qatıldılar. AMİM-in Elmi- bərpa şöbəsinin rəssamı Samir Talıbovun rəhbərliyi ilə keçirilən ustad dərsində uşaqlar Səttar Bəhlulzadənin məşhur tablolarından olan "Gülüstan" əsərinin kağız üzərində sürətini rəngləyiblər. Muzeyda maraqlı zaman keçirən balaca ziyarətçilər buradan xoş təəssüratlarla ayrılıblar.

On December 4, 2024, an educational programme for children entitled "Exhibition "Sattar Bahlulzadeh – An Incredible Fairy Tale of Nature" through the eyes of children" was held at the Azerbaijan National Museum of Art on the occasion of International Day of Persons with Disabilities.
Children under the age of 18 with disabilities involved in the social-psychological rehabilitation programme of the Absheron Social Service Center of the Social Services Agency of the Ministry of Labour and Social Protection of the Population of the Republic of Azerbaijan, participated in the event together with their parents.
After receiving detailed information about both the Azerbaijan National Museum of Art and the exhibition of the prominent artist Sattar Bahlulzadeh, the guests attended a master class. In the master class, led by Samir Talibov, an artist of the the department of scientific restoration of the National Museum of Art, the children painted a copy of one of Sattar Bahlulzadeh's famous paintings "Rose Garden" on paper. The little visitors, who had an interesting time at the museum, left the museum with pleasant impressions.