Yanvarın 16-da Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Sosial Xidmətlər Agentliyinin təşəbbüsü ilə uşaqlar Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində davam edən “Mirzə Qədim İrəvani: 200 illik sənət salnaməsi” sərgisi çərçivəsində keçirilən maarifləndirici proqrama qatılıblar.
Proqram çərçivəsində balaca dostlarımız tematik ekskursiya və ustad dərsində iştirak ediblər.
Ustad dərsi zamanı şagirdlər M.Q. İrəvaninin əsərlərinin surətini rəngləyiblər.
Məktəblilər M.Q.İrəvaninin yaradıcılıq dünyası ilə yaxından tanış olaraq, rəssamın əsrarəngiz sənət əsərləri əhatəsində maraqlı gün keçiriblər.
Nəzərinizə çatdıraq ki, proqramda iştirak etmək üçün öncədən (012) 492 07 07 və (051) 580 85 21 telefon nömrələri ilə əlaqə saxlayaraq qeydiyyatdan keçməyiniz xahiş olunur.

On January 16, at the initiative of the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population of the Republic of Azerbaijan, children took part in an educational program held within the framework of the ongoing exhibition “Mirza Gadim Iravani: Two centuries of Enduring Artistic Grace” at the Azerbaijan National Museum of Art.
As part of the program, young participants attended a thematic tour and a workshop.
During the workshop, students colored reproductions of works by M. G. Iravani.
By becoming closely acquainted with the creative world of Mirza Gadim Iravani, schoolchildren spent an engaging day surrounded by the artist’s mysterious and captivating artworks.
Please note that prior registration is required to participate in the program. For registration, kindly contact (012) 492 07 07 or (051) 580 85 21.