1–2 noyabr 2025-ci il tarixlərində, saat 11:00-dan 17:00-dək Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Paratetisin 4 dənizi” ART KRUİZ layihəsi keçirilir.
1–2 noyabr 2025-ci il tarixlərində, saat 11:00-dan 17:00-dək Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Paratetisin 4 dənizi” ART KRUİZ layihəsi keçirilir. Tədbir Heydər Əliyev Fondu, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Heydər Əliyev Mərkəzi, EkoSfera İctimai Birliyi və Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə baş tutur.
Firuzə Sultanzadənin kuratorluğu ilə keçiriləcək tədbir çərçivəsində Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi tərəfindən monotipiya və akvarel boyalarla ustad dərsləri, rəssamla ekskursiya və muzeydə film nümayişləri təşkil olunur.
Proqramda həmçinin dəniz mövzusuna həsr olunmuş master-klaslar, elmi tədqiqatlar, street art, immersiv kukla teatrı və interaktiv klassik konsert də yer alır.

1–2 ноября 2025 года, с 11:00 до 17:00, в Азербайджанском Национальном Музее Искусств проходит проект ART CRUISE «Четыре моря Паратетиса».
1–2 ноября 2025 года, с 11:00 до 17:00, в Азербайджанском Национальном Музее Искусств проходит проект ART CRUISE «Четыре моря Паратетиса». Мероприятие организовано Фондом Гейдара Алиева, Министерством культуры Азербайджанской Республики, Центром Гейдара Алиева, Общественным объединением «ЭкоСфера» и Республиканским Центром Развития Детей и Молодёжи.
В рамках мероприятия, которое пройдет под кураторством Фирузы Султанзаде, Азербайджанский Национальный Музей Искусств организует мастер-классы по монотипии и акварели, экскурсию с художником и кинопоказы в музее.
В программе также запланированы мастер-классы, посвящённые морской тематике, научные исследования, стрит-арт, иммерсивный кукольный театр и интерактивный классический концерт.