1–2 noyabr 2025-ci il tarixlərində, saat 11:00-dan 17:00-dək Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Paratetisin 4 dənizi” ART KRUİZ layihəsi keçirilir.
1–2 noyabr 2025-ci il tarixlərində, saat 11:00-dan 17:00-dək Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Paratetisin 4 dənizi” ART KRUİZ layihəsi keçirilir. Tədbir Heydər Əliyev Fondu, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Heydər Əliyev Mərkəzi, EkoSfera İctimai Birliyi və Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə baş tutur.
Firuzə Sultanzadənin kuratorluğu ilə keçiriləcək tədbir çərçivəsində Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi tərəfindən monotipiya və akvarel boyalarla ustad dərsləri, rəssamla ekskursiya və muzeydə film nümayişləri təşkil olunur.
Proqramda həmçinin dəniz mövzusuna həsr olunmuş master-klaslar, elmi tədqiqatlar, street art, immersiv kukla teatrı və interaktiv klassik konsert də yer alır.

On November 1–2, 2025, from 11:00 to 17:00, the ART CRUISE project “Four Seas of the Paratethys” will take place at the Azerbaijan National Museum of Art.
On November 1–2, 2025, from 11:00 to 17:00, the ART CRUISE project “Four Seas of the Paratethys” will take place at the Azerbaijan National Museum of Art. The event is organized by the Heydar Aliyev Foundation, the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, the Heydar Aliyev Center, the EcoSphere Public Union, and the Republican Children and Youth Development Center.
Within the event curated by Firuza Sultanzade, the Azerbaijan National Museum of Art will host master classes on monotype and watercolor, an artist-led tour, and film screenings at the museum.
The program also includes sea-themed workshops, scientific research presentations, street art, an immersive puppet theatre, and an interactive classical concert.