Oktyabrın 28-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Dieqo Rivera: Daha yaxşı gələcəyin vədi” sərgisi çərçivəsində T. İsmayılov adına 6 saylı məktəb-liseyin şagirdlərinin iştirakı ilə uşaqlar üçün xüsusi proqram təşkil olunub.
Proqram zamanı balaca iştirakçılar Meksikanın dünyaca məşhur rəssamı Dieqo Riveranın həyat və yaradıcılığı ilə yaxından tanış olublar. Onlar interaktiv oyunlar və maraqlı faktlar vasitəsilə rəssamın əsərlərindəki ideyaları, onun sənət vasitəsilə insanlara ötürdüyü dəyərləri öyrəniblər.
Sərgi ziyarəti zamanı uşaqlar D. Riveranın məşhur əsərləri haqqında məlumat alaraq incəsənətin insanları birləşdirən gücünü kəşf ediblər.
Ustad dərsində isə kiçik rəssamlar Riveranın “İki yolayrıcında qalan insan” əsərinin surətini sevimli rəngləri ilə boyayıblar.
Bir sözlə, muzeydə uşaqlar həm əyləncəli, həm maarifləndirici, həm də yaradıcılıq dolu bir gün keçirib!

28 октября в Азербайджанском национальном музее искусств в рамках выставки «Диего Ривера: Обещание лучшего будущего» была организована специальная программа для детей с участием учеников школы-лицея №6 имени Т. Исмаилова.
Во время программы юные участники познакомились с жизнью и творчеством всемирно известного мексиканского художника Диего Риверы. Через интерактивные игры и занимательные факты они узнали о идеях, отражённых в его произведениях, и о ценностях, которые художник стремился донести до людей с помощью искусства.
Во время экскурсии по выставке дети получили информацию о знаменитых картинах Риверы и открыли для себя объединяющую силу искусства.
На мастер-классе юные художники раскрасили копию картины Риверы «Человек на распутье» в своих любимых цветах.