Oktyabrın 28-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Dieqo Rivera: Daha yaxşı gələcəyin vədi” sərgisi çərçivəsində T. İsmayılov adına 6 saylı məktəb-liseyin şagirdlərinin iştirakı ilə uşaqlar üçün xüsusi proqram təşkil olunub.
Proqram zamanı balaca iştirakçılar Meksikanın dünyaca məşhur rəssamı Dieqo Riveranın həyat və yaradıcılığı ilə yaxından tanış olublar. Onlar interaktiv oyunlar və maraqlı faktlar vasitəsilə rəssamın əsərlərindəki ideyaları, onun sənət vasitəsilə insanlara ötürdüyü dəyərləri öyrəniblər.
Sərgi ziyarəti zamanı uşaqlar D. Riveranın məşhur əsərləri haqqında məlumat alaraq incəsənətin insanları birləşdirən gücünü kəşf ediblər.
Ustad dərsində isə kiçik rəssamlar Riveranın “İki yolayrıcında qalan insan” əsərinin surətini sevimli rəngləri ilə boyayıblar.
Bir sözlə, muzeydə uşaqlar həm əyləncəli, həm maarifləndirici, həm də yaradıcılıq dolu bir gün keçirib!

On October 28, the Azerbaijan National Museum of Art hosted a special children’s program as part of the exhibition “Diego Rivera: The Promise of a Better Future,” with the participation of students from School-Lyceum No. 6 named after T. Ismayilov.
During the program, young participants learned about the life and creative legacy of the world-famous Mexican artist Diego Rivera. Through interactive games and engaging facts, they explored the ideas reflected in his works and the values he conveyed to people through art.
While visiting the exhibition, the children discovered interesting details about Rivera’s most renowned paintings and experienced the unifying power of art.
At the end of the session, the little artists took part in a creative workshop, where they painted their own colorful versions of Rivera’s masterpiece “Man at the Crossroads.”