"Uşaqlar üçün incəsənət tarixi” layihəsi çərçivəsində bu həftə balaca dostlarımızı "Gündoğar ölkəyə" - Yaponiyaya səyahət gözləyir.
Kiçik dostlarımız macəramızın növbəti hissəsindəYaponiya incəsənətinin müxtəlif sahələrini kəşf edəcəklər. Memarlıq, heykəltəraşlıq, rəssamlıq, keramika və s. yanaşı, onlar qədim yapon xalqının ənənəvi geyimləri, adət-ənənələri, özünəməxsus mətbəxi ilə tanış olacaq, bu mədəniyyətin özünəməxsus ab-havasına düşəcəklər.
Tematik ekskursiyada isə balacaları ekspozisiyamızda sərgilənən qədim Yaponiya incəsənətini əks etdirən eksponatlarla tanışlıq gözləyir.
Proqramın ən maraqlı hissələrindən olan ustad dərsində uşaqlar bu mədəniyyətə məxsus simvolik nümunələri hazırlamağı öyrənəcəklər.
Qeyd edək ki, proqramlar Azərbaycan və rus dillərində keçirilir. Proqrama həftəsonları saat 11:00-da qatıla bilərsiniz.

As part of the “Art History for Children” project, this week our little friends will embark on a journey to the "Land of the Rising Sun" — Japan.
In the next part of our adventure, the little ones will explore various fields of Japanese art. They will discover architecture, sculpture, painting, ceramics, and more, as well as traditional Japanese clothing, customs, unique cuisine, and immerse themselves in the atmosphere of this culture.
During the thematic tour, the children will get to know the exhibits reflecting ancient Japanese art displayed in our exhibition.
One of the most exciting parts of the program will be the masterclass, where children will learn to create symbolic items of Japanese culture.