"Uşaqlar üçün incəsənət tarixi” layihəsi çərçivəsində bu həftə balaca dostlarımızı "Gündoğar ölkəyə" - Yaponiyaya səyahət gözləyir.
Kiçik dostlarımız macəramızın növbəti hissəsindəYaponiya incəsənətinin müxtəlif sahələrini kəşf edəcəklər. Memarlıq, heykəltəraşlıq, rəssamlıq, keramika və s. yanaşı, onlar qədim yapon xalqının ənənəvi geyimləri, adət-ənənələri, özünəməxsus mətbəxi ilə tanış olacaq, bu mədəniyyətin özünəməxsus ab-havasına düşəcəklər.
Tematik ekskursiyada isə balacaları ekspozisiyamızda sərgilənən qədim Yaponiya incəsənətini əks etdirən eksponatlarla tanışlıq gözləyir.
Proqramın ən maraqlı hissələrindən olan ustad dərsində uşaqlar bu mədəniyyətə məxsus simvolik nümunələri hazırlamağı öyrənəcəklər.
Qeyd edək ki, proqramlar Azərbaycan və rus dillərində keçirilir. Proqrama həftəsonları saat 11:00-da qatıla bilərsiniz.

В рамках проекта «История искусства для детей» на этой неделе наших маленьких друзей ожидает путешествие в «Страну восходящего солнца» — Японию.
В следующей части нашего приключения маленькие друзья откроют для себя различные области японского искусства. Они познакомятся с архитектурой, скульптурой, живописью, керамикой и другими направлениями, а также с традиционными японскими нарядами, обычаями, уникальной кухней и проникнут в атмосферу этой культуры.
Во время тематической экскурсии детей ждёт знакомство с экспонатами, отражающими древнее японское искусство, представленными в нашей экспозиции.
Одной из самых интересных частей программы станет мастер-класс, на котором дети научатся изготавливать символические предметы японской культуры.
Отметим, что программы проводятся на
азербайджанском и русском языках. Программа проходит по выходным в 11:00.
Для участия необходимо заранее зарегистрироваться, позвонив по телефонам: (012) 492 07 07 и (051) 580 85 21.